Після десятків смертей дитяче ліжечко з опускною боковиною поза законом!

0

Українська мова Русский язык English language
Телефонуйте
+38 (067) 371 94 02

Після десятків летальних випадків ліжечко з опускною боковиною поза законом!

 У 2010 році США заборонили виробляти та продавати на американському ринку дитячі ліжечка з опускною (рухомою) боковиною. Вашингтон заявив, що “це кінець традиційного ліжечка, яке колисало мільйони немовлят протягом кількох поколінь”. Уряд змушений був заборонити опускні боковини на дитячих ліжечках після загибелі більше 30 немовлят за останнє десятиліття та мільйони скарг. Це було одноголосне рішення Комісії з безпеки споживчих продуктів (Consumer Product Safety Commission – CPSC) щодо заборони виробництва, продажу і перепродажу дитячих ліжечок з опускною боковиною, яка рухається вгору і вниз, що дозволяє батькам легше підняти свою дитину з ліжечка. Новий стандарт вимагає жорстко фіксовані боковини у ліжечках. Комісія також заборонила готелям і центрам по догляду за дітьми використовувати дитячі ліжечка з рухомою боковиною і зобов’язала впродовж року замінити їх на нові ліжечка з жорстко фіксованою боковиною.

cribs_mezzn

Голова Комісії з безпеки споживчих продуктів Інес Тененбаум зазначив, що новий стандарт для дитячих ліжечок є один з найсильніших у світі. “Я вважаю, що ці нові стандарти помітно знизять небезпеку і сприятимуть тому, щоб немовлята спали більш безпечно у своїх ліжечках” сказав Тененбаум після голосування. Протягом багатьох десятиліть ліжечка з опускними боковинами були під пильною увагою громадськості через часті випадки несправності механізмів опускання. Таке траплялося внаслідок використання дешевих пластмасових механізмів або проблем самої конструкції ліжка, що призводило до від’єднання боковини від основи ліжечка. Коли таке стається, це створює небезпечний “V” подібний розрив між матрацом і боковиною ліжечка, куди дитина може потрапити і задихнутися або задушитися.

З 2000 року у США, внаслідок використання дитячих ліжечок з опускною боковиною, загинуло щонайменше 32 немовлят і малюків, та є підозри на ще 14 дитячих летальних випадків. За останні п’ять років, більше 9 мільйонів ліжечок з опускною боковиною було відкликано, в тому числі ліжечка від таких відомих компаній, як Evenflo, корпорації Delta Enterprise Corp., Pottery Barn Kids та інших.

drop-side-cribНовий стандарт вимагає жорстку перевірку безпеки ліжечка та проведення випробувань, які імітуватимуть  перебування дитини в ліжечку. Коли малюки підростають, вони застосовують більше сили до ліжечка – розхитують його, вовтузяться у ньому, стрибають вгору і вниз. Нові вимоги до випробувань необхідні для того, щоб переконатися, що ліжечко може витримати таке навантаження. Відтепер також вимагається більш інформативна інструкція до ліжечка, щоб зменшити проблеми неправильного складання (монтажу), що може призвести також до смерті дитини.

Виробники дитячих ліжок почали поступово відмовлятися від моделей з опускною боковиною вже останні пару років до прийняття заборони, на тлі посилення проблем з ними. Однак, багато американських батьків і досі використовують ліжечка з опускною боковиною у своїх домівках. Такі ліжечка інколи ще можна знайти в магазинах “секонд хенду”.

На противагу США в Україні навпаки існує тенденція нарощування виробництва дитячих ліжечок з опускною боковиною. Цьому процесу слугує посилена рекламна компанія, яка переконує молодих батьків у зручності використання таких ліжечок. Проте з іншої сторони, батьки, котрі вже мають певний досвід у вихованні своїх малюків, переконують в протилежному, мовляв, опускна боковина – “ні до чого”.

Стаття складена за матеріалами The Associated Press 2010. Оригінал статті тут.