01

Блискавка і дерева

Вчені провели дослідження, вивчивши сліди від блискавок (смуги на деревах без кори) і прийшли до наступних висновків – деякі дерева є практично безпечними, а від деяких слід триматися подалі.
5️⃣️ місце. Липа. З 100 ударів блискавки на липу припадає всього 1-2 випадки.  Це дерево можна вважати практично безпечним.
4️⃣️ місце. Бук. Також безпечне дерево, адже на 100 випадків бук відзначився лише в 3-5.
3️⃣️ місце. Ялина, сосна. Хвойні дерева досить тонкі і рідко стоять поодинці, саме тому відсоток попадання в них блискавок не більше 15% від загальної кількості.
2️⃣️ місце. Тополя. Дерево високе, могутнє і часто росте на самоті. На 100 ударів блискавки 20-25% припадає саме на нього.
1️⃣️ місце. Отже, найбільш небезпечне дерево – дуб. Ці дерева високі й потужні, тому є ідеальною мішенню для блискавок. Крім того, його коренева система добре розвинена і досягає глибоких шарів ґрунту, пронизаних водою.
З усіх випадків потрапляння блискавок в дерева, більше половини припадає саме на дуби. Навіть в давнину це дерево називали «Перуновим» (на честь бога Перуна, у слов’янській міфології – бога-громовержця).